Kā izvēlēties matraci bērnam

2022-11-07

Organisms augot veidojas, 

un gultā tas pavada gandrīz pusi no diennakts laika, tāpēc atbilstoša un pareiza gulēšanas pozīcija ir īpaši svarīga, lai izvairītos no bērna augšanas problēmām un slimībām, kas saistītas ar muskuļu un kaulu sistēmu. Bērna gultai un matracim ir jāatbilst standartiem un jābūt izgatavotiem, maksimāli izmantojot anti-alerģiskas sastāvdaļas, bet, ja izvēlēsieties optimālas cietības matraci, jūsu bērns augs vesels un stiprs.

Cilvēkiem, kuri ne pārāk labi pārzina matrača izvēles nianses, ir ļoti grūti pašiem izvēlēties piemērotāko variantu. Nemaz nerunājot par matrača izvēli bērniem, kuru vajadzības ievērojami atšķiras no pieaugušo vajadzībām. Tātad, pirms tiek nolemts par matrača iegādi bērnam, ir jānovērtē bērna vecums un veselības stāvoklis, jāņem vērā, vai nav skeleta/muskuļu sistēmas saslimšanu. Atbilstoši bērna slimību vēsturei un individuālajām vajadzībām iespējams viegli sagatavot jaunā matrača kritēriju sarakstu, kurš palīdzēs atrast ideālam bērna miegam vispiemērotāko matraci.

Matrača izvēles kritēriji

Gaisu caurlaidīgs matracis ir viens no galvenajiem faktoriem, kas var pasargāt no ZPNS (zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma), kurš bieži rodas gaisa trūkuma dēļ. Svarīgi lietot matraci, kas ir speciāli pielāgots bērna gultai. Maz ticams, ka pieaugušo vai pusaudžu matracis būs piemērots maza bērna gultai, bet vissvarīgākais ir tas, ka tas neatbildīs prasībām, kuras tiek attiecinātas uz maziem bērniem paredzētiem matračiem.

Galvenie izvēli ietekmējošie kritēriji:

  • Vecums
  • Svars
  • Ārsta rekomendācijas (īpaši bērniem ar muskuļu un kaulu sistēmas slimībām)
  • Fiziskā stāvokļa līmenis (aktīvu bērnu fiziskā sagatavotība ir daudz labāka nekā bērniem ar pasīvu dzīvesveidu)
  • Ķermeņa atbalsta punktu izvietojums horizontālā stāvoklī

Putu poliuretāna matrači bērniem
Ja plānojat iegādāties mūsu poliuretāna matraci savam bērnam, pievērsiet uzmanību vairākām svarīgām lietām:

  • Jo blīvāks un cietāks matracis, jo labāku kvalitāti var sagaidīt. Pievērsiet uzmanību nevis pildījuma biezumam, bet tā blīvumam. Šai informācijai jābūt norādītai produkta aprakstā vai pieejamai pie konsultanta.
  • Veiciet saspiešanas testu. Lai to izdarītu, ar roku saspiediet matraci no abām pusēm un skatieties, cik lielu spiedienu tas uzņems. Labu un blīvu matraci nebūs iespējams pilnībā saspiest, un tas sniegs nepieciešamo atbalstu.
  • Poliuretāna matracim, atšķirībā no atsperu matrača, nav atsperu efekta. Tas ir svarīgs drošības aspekts, bērnam augot, ar kura palīdzību varēsiet pasargāt savu bērnu no nevēlamas lēkāšanas un neveiksmīga kritiena, un traumām.
  • Ņemiet vērā, ka visdārgākais matracis ne vienmēr ir arī vislabākais. Turklāt neieguldiet nepamatoti daudz naudas bērna pirmajā matracī. Bērns no tā pietiekami ātri izaugs, tāpēc labāk pataupiet naudu nākamā matrača iegādei.

Kāds matracis vislabāk piemērots 3 gadus vecam bērnam?

Zīdaiņiem un maziem bērniem ieteicams izvēlēties cietākus matračus. Tāds matracis notur bērna mugurkaulu pareizā stāvoklī un neļauj veidoties skoliozei un citām mugurkaula-muskuļu sistēmas slimībām. Ir vērts pievērst uzmanību arī tam, vai matracis ir gaisa caurlaidīgs, - tad mazulis, gulēdams uz vēdera, nejutīs gaisa trūkumu.

Kāds matracis vislabāk piemērots 5 gadus vecam bērnam?

No piecu gadu vecuma bērni sāk pievērst uzmanību matrača ērtumam. Ja matracis ir pārāk ciets, tas var izraisīt miega traucējumus un sāpes dažādās ķermeņa vietās. Turklāt šāda vecuma (līdz 10 gadu vecumam) bērniem aktīvi attīstās kustību aparāts, tāpēc ir ļoti svarīgi saglabāt atbilstošu pozīciju miega laikā, kas nebojātu bērna stāju. 5-10 gadus veciem bērniem ieteicams cietāks matracis, ideālā gadījumā divpusējais, kuram viena puse ir mīkstāka, otra - cietāka 2 in 1. Svarīgi, lai matracis būtu gluds, elastīgs, noturētu mugurkaulu taisnā līnijā un miega laikā ļautu muskuļiem atpūsties.