Nosacījumi

Latvijas republikas likumdošana nosaka, ka interneta veikala īpašniekam ir jāatrunā preču piegādes un atgriešanas noteikumi, kā arī atteikuma tiesības. Šādu atrunu sauc par distances līgumu (MK noteikumi).

Distances līgums

Šajā Interneta veikalā piedāvāto preču pārdevējs no vienas puses, turpmāk saukts Pārdevējs, un persona, kas veic pasūtījumu, turpmāk saukta Pircējs, no otras puses, noslēdz šādu Līgumu:

Pārdevējs apņemas pārdot un piegādāt Pircējam preces, atbilstoši Pircēja pasūtījumam. Visi pasūtījumi tiek veikti izmantojot šo vietni, par korektu un pareizi noformētu pasūtījumu var uzskatīt, ja abas puses gan Pārdevējs, gan Pircējs ir saņēmuši pirkuma apliecinājuma e-pastu. Uz e-pastu sūtītie pasūtījumi brīvā formā netiek uzskatīti par pilnvērtīgiem un korekti noformētiem pasūtījumiem, uz tiem neattiecas Pārdevēja garantijas par pasūtījumu izpildes termiņiem. Telefona sarunā sniegtā informācija no Pircēja puses nevar tikt uzskatīta par korekti noformētiem pasūtījumiem, uz tiem neattiecas Pārdevēja garantijas par pasūtījumu izpildes termiņiem. Visi komentāri, ko Pircējs vēlas nodot Pārdevējam saistībā ar pasūtījumu ir nododami tikai un vienīgi formējot pirkumu šajā vietnē un rakstot tos paredzētājā laukā vai vēlāk iesūtot e-pastu (info@pika.lv) ar detalizētu informāciju un atsauci uz iepriekš noformēto pasūtījumu. 

Piegādes un samaksas kārtība

Pircējs veic preču pasūtīšanu caur šo mājas lapu, norādot pasūtāmo preču veidu un daudzumu. Pircējam ir iespēja veikt apmaksu par preci lietojot Interneta veiklā iestrādātos maksājuma rīkus vai maksājot preču saņemšanas brīdī.

Pārdevējs nodrošina preču izgatavošānu 21-28 darba dienu laikā kopš ir saņemta apmaksa par preci, ja izvēlētais apmaksas veids ir e-maksājums ar kredītkarti / banklink, piegādes laiku saskaņojot ar Pircēju. Pēc apmaksas sistēmā pasūtījuma statuss tiek nomainīs uz "Apmaksāts", pēc preču piegādes vai izņemšanas no noliktavas - pasūtījuma statuss tiek nomainīts uz "Izpildīs" un klients e-pastā saņem apstiprinājumu, kas kalpo kā garantija.

Elektroniskās online apmaksas un datu drošības nodrošinātājs: Stripe, Inc. ( https://stripe.com/en-lv)

Atteikuma tiesības

Pircējam ir tiesības atteikties no preces 14 kalendāro dienu laikā no Preces saņemšanas brīža, nosūtot Pārdevējam par to atteikuma vēstuli. Atteikuma vēstules veidlapu Pārdevējs nosūta Pircējam pa e-pastu pēc Pircēja pieprasījuma.

Pircēja pienākums ir 7 dienu laikā pēc atteikuma vēstules nosūtīšanas atdot preci Pārdevējam. Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ Pārdevējam, sedz Pircējs. Atgriežot preci piegādes izmaksām nevar tikt piemērota atlaide un visas saistītās izmaksas Pircējam jāsedz pilnā apmērā.

Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja:

  • pasūtītās preces pēc to rakstura nevar atdot atpakaļ, vai tās ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas;
  • pasūtītās preces ir izgatavotas tieši Pircējam pēc individuāla pasūtījuma;
    (krāsojums, gravējums, individuāls dizains, pielāgoti izmēri)
  • matrača rūpnīcas iepakojums, kas garantē higiēnas un tīrības prasības ir atvērts un matracis ticis lietots bez rūpnīcas PVC aizsarga.

Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12. panta sestā daļa nosaka, ka "patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā". Pārdevējs patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts vai izmests preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts.

Datu apstrāde

Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Pārdevējs varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR likumdošanas prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.